29.9.2017 - Děkanský den na FFÚ

Ing. Jan Vejmělek, Ph.D., CFA

Vzdělání

1989 – 1993 Gymnázium Milevsko (maturitní zkouška z českého jazyka, německého jazyka, fyziky a chemie)

1993 – 1996 Vysoká škola ekonomická v Praze (Bc., obor Finance)

1996 – 1998 Vysoká škola ekonomická v Praze (Ing., hlavní specializace Finance, vedlejší specializace Ekonomika průmyslového podniku)

1998 – 2003 Vysoká škola ekonomická v Praze (Ph.D., doktorské postgraduální studium, obor Hospodářská politika a správa, specializace Finance, katedra měnové teorie a politiky, školitel Prof. Ing. Martin Mandel, CSc.)

2004 – 2006 CFA Institute, 560 Ray C. Hunt Dr. Charlottesville, VA, USA (CFA program – distanční postgraduální studium)

CFA Institute je globální nezisková asociace investičních profesionálů udělující tituly CFA a CIPM. CFA Institute klade důraz na dodržování nejvyšších etických standardů a nabízí celou řadu vzdělávacích aktivit. Posláním CFA Institute je vést investiční poradce a analytiky k prosazování nejvyšších standardů v oblasti etiky, vzdělání a odborné kvality. Více informací na www.cfainstitute.org.

Pracovní praxe

1998 – dosud Komerční banka, a.s. – centrála Praha, Václavské náměstí 42, 114 07 Praha1

Hlavní ekonom a vedoucí ekonomického a strategického výzkumu (2010/12 – dosud)

Odbor Ekonomická a strategická analýza (Societe Generale Group) (2002/06 – 2010/11 – vedoucí odboru)